A Perfect Day / Mükemmel Bir Gün

Olga Kurylenko,Benicio del Toro,Tim Robbins,Mélanie Thierry,A Perfect Day,Mükemmel Bir Gün, Fernando León de Aranoa,2015, İspanyol, Paula Farias,Dejarse Llover,İngilizce,Sırpça,İspanyolca,Fransızca,Boşnakça,Katya,Sophie,Um Dia Perfeito,Перфектен ден,A Perfect Day: un jour comme un autre,A Perfect Day: un jour comme un autre,El pozo,106 Dak.,İspanya,]

A Perfect Day/Mükemmel Bir Gün, Fernando León de Aranoa tarafından yazılan ve yönetilen bir 2015 yılı yapımı İspanyol komedi-drama filmi. Paula Farias’ın Dejarse Llover adlı romanından uyarlama.

Yönetmen Fernando León de Aranoa
Yazan Fernando León de Aranoa
Roman Paula Farias yazdığı ‘Dejarse Llover’ isimli romandan uyarlanmıştır
Müzik Arnau Bataller
Sinematografi Alex Catalán
Düzenleme Nacho Ruiz Capillas
Tür Komedi, Dram, Savaş,
Yıl 16 Mayıs 2015 (Fransa,Cannes), 26 Ağustos 2015 (İspanya)
Süre 106 Dakika
Ülke İspanya
Dil İngilizce ,Sırpça,İspanyolca , Fransızca,Boşnakça,
Diğer Adları Um Dia Perfeito,Перфектен ден,A Perfect Day: un jour comme un autre,A Perfect Day: un jour comme un autre,El pozo, Un Dia Perfecto
Film Müzikleri için tıklayınız

Oyuncu

Rol

Benicio del Toro Mambrú
Tim Robbins B
Olga Kurylenko Katya
Mélanie Thierry Sophie
Fedja Štukan Damir
Eldar Residovic Nikola
Sergi López Goyo

Konusu

Kıdemli humanitarian aid (insani yardım kuruluşu) çalışanları Mambrú (Benicio del Toro) ve B (Tim Robbins) ve yeni gelen, kuralları pek önemsemeyen Sophie (Mélanie Thierry) ve tercümanları Damir (Fedja Štukan) ile birlikte, barış antlaşmasının yeni imzalandığı eski Yugoslavya’da bir kuyudan ceset çıkarmaya çalışırlar. İlk çabaları ipleri koptuğu için başarısız olur, bu yüzden ip aramaya başlarlar, fakat ip bulmanın zannedilenden daha zor olduğu ortaya çıkar.

Bu çabalara kurallara sıkıca bağlı Mambrú’nun eski sevgilisi Katya (Olga Kurylenko) ve Nikola adında genç bir yerel çocuk katılır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.